sobota, 21 stycznia 2017

Nieudana wyprawa do Olsztyna. ONICO AZS Politechnika przegrywa z Indykpolem

Na mecz dziewiętnastej kolejki siatkarze warszawskiej Politechniki udali się do Olsztyna. Przyjezdni na nieznanym sobie terenie przegrali 0:3. Za najlepszego gracza meczu uznano libero Olsztynian - Michała Żurka.
Fot: Łukasz Laskowski
Dzisiejsze spotkanie rozpoczęły godne uwagi wymiany ataków. Po objęciu prowadzenia (6:5) gospodarze dzięki swoim serwisom wyraźnie utrudnili akademikom przyjęcie. Następnie powstałą przewagę tylko powiększali. Po skutecznym ataku Łukasza Łapszyńskiego przyjezdni zbliżyli się do Olsztynian na dwa punkty (14:12), ale w kolejnej części seta błędy w polu zagrywki odebrały im możliwość zdobycia w miarę bezpiecznej przewagi. W momencie, kiedy siatkarze Indykpolu odskoczyli Akademikom na trzy punkty (17:14) o czas poprosił Jakub Bednaruk. Następnie na skrzydle bez ''gaf'' ataki kończył Wojciech Włodarczyk. Zgodnie z przewidywaniami przyjmujący atakiem ze skrzydła zakończył premierową partię.

Drugą partię od punktowego ataku rozpoczął Michał Filip. Następnie dobra gra Wojciecha Włodarczyka dała gospodarzom dwa punkty więcej. Mimo dwóch straconych ''oczek'' Gulliaume Samica świetnie prezentował się w ofensywie i co za tym idzie Politechnika wyrównała stan meczu (9:9). W szeregi miejscowej drużyny wdarła się dekoncentracja. Świetnie wykorzystali to przyjezdni, którzy blokami zdołali wyjść na trzypunktowe prowadzenie (14:11). Na skrzydle drużyny z Warmii punktował Aleksander Śliwka. Potem zbicie Daniela Plińskiego pozwoliło siatkarzom Andreii Gardiniego na objęcie prowadzenia (18:16). Asy serwisowe Andrzeja Wrony doprowadziły do remisu (19:19). Bład Jana Hadravy zaprocentował po stronie przyjezdnych (21:20). Pierwszą piłkę setową Politechnice sprezentował Jakub Kowalczyk, ale skutecznie w obronie zagrał Jakub Kochanowski. W końcowej fazie seta Aleksander Śliwka pokazał się ze znakomitej strony. Młody reprezentant Polski skuteczną kontrą dał Indykpolowi drugiego zwycięskiego seta.

Dziesięciominutowe przerwy działają cuda. W meczu Politechniki było jednak inaczej. Trzecią partię ponownie genialnie prezentował się Wojciech Włodarczyk. Przyjmujący nie był jednak osamotniony. Na środku ataki kończył wciąż młody Daniel Pliński. Pojedyncze akcje Akademików nie dawały zbyt wiele. Olsztynianie rewelacyjnie grali blokiem oraz atakiem. Nie gorzej punktowali z pola serwisowego. Do stanu 20:15 dla Indykpolu doprowadziły ataki Aleksandra Śliwki. Następnie atak zakończył Michał Filip. Chwilę później Włodarczyk posłał zagrywkę w aut i to Politechnika miała pierwszą piłkę setową. Przyjezdni nie wykorzystali jej i po trafieniu Plińskiego Olsztynianie po trzysetowym meczu odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo.

Indykpol AZS Olsztyn - ONICO AZS Politechnika Warszawska 3:0 (25:18, 30:28, 25:25).
MVP: Michał Żurek (L).

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava (13), Michał Żurek (L), Daniel Pliński (10), Miłosz Zniszczoł, Michał Tomczak, Jakub Kochanowski (6), Hidde Boswinkel, Piotr Szostak, Łukasz Makowski, Aleksander Śliwka (9), Paweł Woicki, Adrian Buchowski, Ezequiel Palacios, Maciej Ostaszyk, Jakub Zabłocki (L), Leszek Wójcik, Marek Kurmin, Wojciech Włodarczyk (20).

ONICO AZS Politechnika Warszawska: Jakub Kowalczyk (10), Maciej Olenderek (L), Przemysław Smoliński, Paweł Zagumny, Paweł Halaba, Jędrzej Gruszczyński (L), Andrzej Wrona (4), Gulliaume Samica (7), Waldemar Świrydowicz, Jan Firlej, Bartosz Kwolek (14), Paweł Mikołajczak, Łukasz Łapszyński (2), Michał Filip (12).