piątek, 27 stycznia 2017

Przeszedł operację, pomóg synowi i...stracił pracę

Wydaje się, że zachowanie klubu K.S. DevelopRes Rzeszów wobec trenera Jacka Skroka nie powinno mieć miejsca. A jednak. Prawdopodobna utrata posady szkoleniowca DevelopResu została umotywowana koniecznym zabiegiem, który miał uratować życie synowi trenera. 
Fot: echodnia.eu
Jak informuje portal ''Echo Dnia'' trener Skrok aktualnie przebywa na zwolnieniu lekarskim po przejściu zabiegu przeszczepu nerki, która uratuje życie synowi, Maciejowi Skrokowi. Trudno w to uwierzyć, ale po osiągnięciu pełnej dyspozycji szkoleniowiec prawdopodobnie nie pojawi się na ławce trenerskiej DevelopResu. Wnioskując podane do mediów informacje klub w Podkarpacia znalazł już jego zastępcę. Dziwne zachowanie klubu na jednym z portali społecznościowych podał Maciej Skorka.
''Brawo KS DevelopRes Rzeszów! Czwarte miejsce w lidze, otwarte wejście do Final Four PP, a wasz aktualny trener, 6 dni po tym jak zszedł ze stołu operacyjnego dowiaduje się, że nie będzie już trenerem drużyny, w którą tyle włożył czasu i serca. Wiele rzeczy już widziałem, ale takiego chamstwa jeszcze nie widziałem. Nic tylko powiedzieć ''To jest kur..skandal''! Brak słów...- poinformował Maciej Skork

Aktualnie trener DevelopResu nie ustosunkował się do zaistniałej sytuacji ale głos w sprawie zabrał wiceprezes klubu, Wiesław Kozieł. ''Wiem, że trener jest na zwolnieniu L4, takie dostarczył do nas, poinformowała mnie o tym pani z biura. Z tego co wiem jest ono ważne do pierwszych dni lutego. Więcej nie będę nic komentował w tej chwili'' - powiedział wiceprezes klubu. 

Wczoraj sprawę skomentował Rafał Mardoń - prezes DevelopResu. ''Na ten moment nie rozwiązaliśmy z nim kontraktu, trener Skrok jednak przedstawił zwolnienie lekarskie. Mówił, że chce w niedzielę być już na ławce trenerskiej, podczas gdy zwolnienie jest do lutego. Jest nam przykro, że doszło do takiej sytuacji. Nie chcieliśmy, by to tak wyglądało, jednak jako klub mamy też swoje plany. Przed nami ważny okres, ważne mecze, które mogą zadecydować o tym jak ten sezon się dla nas skończy. Rozumiemy trudną sytuację trenera, ale mamy obawy czy podoła on swoim obowiązkom''.

Prawdopodobnie w czwartek w klubie dojdzie do spotkania z zarządu. Tematem debaty będzie zapewne wybór nowego szkoleniowca. 

Selekcjoner Jacek Skrok pieczę nad siatkarkami z Podkarpacia sprawuje od grudnia 2015 roku. Na ''trenerskim stołku'' zastąpił Mariusza Wiktorowicza. Sezon 2016/2017 Rzeszowianki na koniec ligi zajęły przedostatnią lokatę. Nowy rok stał się lepszy. DevelopRes na siedemnaście rozegranych spotkań wygrał dziesięć. Aktualnie w tabeli plasuje się na piątym miejscu. Dobre poczynania siatkarek dają również nadzieję na rywalizację w półfinale sezonu. 

Anna Frankowska.


0 komentarze :

Prześlij komentarz