niedziela, 5 lutego 2017

Liga japońska: Przegrana Panthers i kontuzja Kubiaka

W ostatnim meczu rundy zasadniczej ligi zagranicznej Panasonic Panthers przegrał z Suntory Sunbirds 1:3. Czterosetowa klęska przekreśla szansę Panthers na objęcie prowadzenia na zakończenie fazy zasadniczej. Spotkania z powodu kontuzji kostki nie dokończył reprezentant Polski, Michał Kubiak. 


Mistrz świata w jednej z akcji partii w trakcie blokowania ataku zawodnika Sunbirds przekrzywiając stopę wylądował na boisku. Prawdopodobnie uraz dotyczy prawej kostki. Silny ból mięśni sprawił, że Polak nie był w stanie samodzielnie zejść z parkietu. Na tę chwilę nie wiadomo jak bardzo poważny jest uraz. Polaka czeka seria badań, pełna diagnostyka. Najbliższe godziny będą decydujące. 

Mimo tego, że Michał Kubiak doznał kontuzji to do momentu urazu grał naprawdę dobrze. W rozegraniu trzech pełnych partii na swoim koncie zapisał 14 punktów. Świetnie wyglądała również jego gra w ataku. W tym elemencie zanotował 63,6% skuteczność. Do dorobku dopisał też dwa punkty blokiem. W przyjęciu popisał się 69,2% skutecznością. 

Źródło: vleague.or.jp
Anna Frankowska. 

0 komentarze :

Prześlij komentarz