środa, 22 lutego 2017

MKS triumfuje w Lidze Mistrzyń

W rewanżowym spotkaniu Ligi Mistrzyń Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał zespół ST-Raphael Var VB 3:0. Było to pierwsze spotkanie pod wodzą nowego trenera MKS-u Magdaleny Śliwy, która będzie prowadzić zespół do końca sezonu po odejściu dotychczasowego szkoleniowca - Juana Manuela Serramalery.

Początek ważnego dla Dabrowianek spotkania rozpoczął się od prowadzenia przeciwniczek 2:0, jednak gospodynie dzięki dobrym zagrywkom Weiss szybko odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Skutecznymi atakami wyróżniała się Helena Horka, jednak Tauron popełniał też błędy, co nie pozwalało polskiej drużynie uzyskać przewagi i uspokoić zespół (7:8). W dalszej części seta Dąbrowa kontrolowała mecz i utrzymywała dwa punkty przewagi. Przy zagrywce Darii Paszek przewaga wzrosła do czterech punktów (20:16). W końcówce gospodynie zdominowały rywalki w zwyciężyły pierwszego seta tego spotkania wynikiem 25:19.

Drugiego seta dąbrowianki pewnie rozpoczęły od prowadzenia 5:1. Przeciwniczki jednak zaczęły odrabiać straty, ale MKS szybko wrócił do dobrej dyspozycji i wykorzystywał sytuacje na siatce. Przy stanie 8:3 trener ST-Raphael poprosił o czas dla swojego zespołu, by uniknąć serii straconych punktów. Po przerwie Tauron jeszcze bardziej wzmocnił zagrywkę i coraz lepiej radził sobie na boisku. Wynik wynosił już 12:6 dla gospodyń dzisiejszego spotkania. Rywalki odrobiły kilka oczek straty, jednak na drugą przerwę techniczną to MKS schodził z przewagą 16:11. Dąbrowa nie traciła łatwo punktów i kończyła większość decydujących piłek na swoją korzyść. Końcówka partii należała do gospodyń, które dzięki dobrej zagrywce Kaliszuk zwyciężyły drugiego seta aż 25:17.

Po dwóch wygranych partiach trzeci rozpoczął się dla dąbrowianek prowadzeniem aż 5:1. Po przerwie technicznej Tauron powiększył swoją przewagę i prezentował się coraz lepiej, chcąc zakończyć to spotkanie jedynie w trzech setach (12:6). Dobrze w obronie spisywała się Izabela Lemańczyk. Na drugą przerwę MKS schodził prowadząc 16:9. Od początku trzeciej odsłony Tauron kontrolował przebieg spotkania i nie pozwolił przeciwniczkom na odrobienie strat i nawiązanie najmniejszej walki. Końcówka spotkania to błędy w przyjęciu dąbrowianek, które jednak pewnie zakończyły partię 25:15 i odniosły drugie zwycięstwo w tej edycji Ligi Mistrzyń.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - ST-Raphael Var VB 3:0
(25:19, 25:17, 25:15)

MKS: Horka, Cabrera, Dziękiewicz, Paszek, Ciesiulewicz, Lemańczyk, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Drabek, Castiglione, Sikorska.

ST-Raphael: Abrhamova, Smidova, Giardino, Michel, Novotni-Kasic, Pelaprat, Gomiero, Menghi, Andriamaherizo, Kajalina, Camera, Reichert Clementelle.