czwartek, 2 lutego 2017

Reprezentacja Polski Kadetów z pełnym szczęściem.

Siatkarze trenera Macieja Zendeła poznali skład grup na tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów. Polacy w grupie zmierzą się z mocnymi rywalami. Zagrają z reprezentacją Rosji, Włoch oraz Bułgarii. 
Fot: pzps.pl
Reprezentanci Polski dzięki zwycięstwie w styczniowym turnieju kwalifikacyjnym w Spale zapewnili sobie możliwość gry w europejskim czempionacie. Tamtego czasu bez straty seta pokonali Łotwę oraz Szwecją i po tie-breku uporali się z reprezentacją Czech. W 2015 roku biało-czerwoni po wygranej 3:1 z Italią zawiesili na szyjach złote medale mistrzostw Europy.  Zwycięstwa dają nie tylko medale ale również awans w rankingach. Kadeci liderują w zestawieniu Europejskiej oraz Światowej Federacji Siatkarskiej. 

Z każdej grupy bilet do półfinału otrzymają dwa najlepsze zespoły. O uplasowanie się na miejscach 5-8 powalczą drużyny, które zakończą grę na trzeciej oraz czwartej lokacie. Prawo do rywalizacji w mistrzostwach świata kadetów w Bahrajnie otrzyma sześć najlepszych drużyn ME 2017. Pierwsza siódemka tegorocznego turnieju i reprezentacja Węgier uczestniczyć będzie w olimpijskim festiwalu młodzieży Europy. 

Dodajmy, że tegoroczne zawody rozegrane zostaną w terminie 22-30 kwietnia. 

Ostateczny terminarz meczów Polaków w ramach Mistrzostw Europy Kadetów: 

22 kwietnia: Polska-Rosja
23.04. Włochy - Polska
24.04. Polska - Węgry
25.04. Bułgaria - Polska
26.04. Polska-Belgia

Skład grup ME 2017: 

Gr. I. Polska, Rosja, Węgry, Belgia, Bułgaria, Włochy.
Gr. II. Czechy, Turcja, Słowacja, Francja, Finlandia, Rumunia. 

Anna Frankowska.

0 komentarze :

Prześlij komentarz