niedziela, 19 lutego 2017

Szybkie zwycięstwo łodzianek nad Tauronem

W 21. kolejce Orlen Ligi Grot Budowlani Łódź pokonał Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 3:0 i umocnił swoją pozycję na trzecim miejscu w tabeli.

W początkowym etapie spotkania drużyny prowadziły wyrównaną walkę, co zapowiadało ciekawy mecz i dobre widowisko w Łodzi. Utrudniającą przyjęcie zagrywkę serwowała Martyna Grajbar i gospodynie osiągnęły przewagę 7:4. Dabrowianki po niedokładnych rozegraniach Castiglione męczyły się w atakach na skrzydłach, jednak wykorzystywały błędy przeciwniczek i wyszły na prowadzenie. Budowlane przetrwały dobry okres gry dąbrowianek i wróciły do swojej dyspozycji. Wynik wciąż oscylował w granicach remisu, dopiero w środkowej części partii gospodynie osiągnęły dwa punkty przewagi (16:14). Trener Serramalera zdecydował się zmienić słabo dysponowaną w tym meczu Castiglione i na boisku pojawiła się Kathleen Weiss. Nie poprawiło to jednak gry przyjezdnych, które w końcówce seta popełniły mnóstwo błędów i oddały inicjatywę rywalkom (23:15). Seta po efektownej zagrywce zakończyła Sylwia Pycia (25:15).

Druga partia lepiej rozpoczęła się dla Dąbrowy po dobrych zagrywkach Tamary Kaliszuk. Budowlane nie pozwoliły przeciwniczkom odskoczyć i szybko odrobiły stratę punktową. Gdy gospodynie osiągnęły wynik 7:4 trener Manuel Serramalera wziął czas dla swojego zespołu. Nie pomogło to Tauronowi w poprawieniu gry w dzisiejszym spotkaniu, popełniał kolejne błędy i Budowlane znów odskoczyły na kilka punktów. W środkowej części seta powtórzyła się sytuacja z pierwszej partii - MKS popełniał błędy, nie kończył prostych piłek na swoją korzyść (15:11) i kolejny set wymykał im się spod kontroli. Łodzianki w porównaniu do Dąbrowy prezentowały się bardzo dobrze, chociaż nie ustrzegły się także prostych błędów. W końcówce przyjezdne odrobiły kilka punktów, przewaga zmalała jedynie do dwóch oczek (23:21) i dąbrowianki starały się zakończyć seta na swoją korzyść. W ostatnich akcjach to łodzianki okazały się lepsze i zwyciężyły 25:23.

Pościg w poprzednim secie widocznie zmęczył zawodniczki z Dąbrowy, które już od początku odrabiać musiały znaczna przewagę (5:1). Kolejne akcje trzeciej partii przebiegły pod dyktando gospodyń, które kontrolowały rezultat tego spotkania i sukcesywnie powiększały swoją przewagę. Wynik wynosił już 14:6. Dobrymi atakami popisywała się Heike Beier i Kaja Grobelna. Dąbrowa zdobywała punkty jedynie po błędach przeciwniczek, które zdominowały tego seta i dążyły do szybkiego wygrania trzeciej odsłony (22:8). Partia zakończyła się wysokim wynikiem 25:8 i Budowlane odniosły cenne zwycięstwo za trzy punkty. MVP została Kaja Grobelna.

Grot Budowlani Łódź - Tauron MKS Dąbrowa 3:0
(25:15, 25:23, 25:8)

Budowlani: Pelc, Polańska, Kutyła, Tobiasz, Twardowska, Strózik, Pycia, Beier, Maj-Erwardt, Grobelna, Vincourova, Grajbar.

MKS: Horka, Dziękiewicz, Paszek, Ciesiulewicz, Lemańczyk, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Drabek, Castiglione, Sikorska, Cabrera.