piątek, 17 marca 2017

Andrea Gardini trenerem ZAKSY!

Włoski trener, Andrea Gardini poprowadzi od nowego sezonu ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Zastąpi Ferdinando De Giorgiego, który rozpocznie pracę z reprezentacją Polski. 

foto: Radosław Jóźwiak

Przez trzy ostatnie sezony Gardini był trenerem AZS-u Olsztyn. Do tej pory Włoch nigdy nie piastował stanowiska pierwszego szkoleniowca. Swoją pracę w polskiej lidze rozpoczął po zakończeniu współpracy z reprezentacją Polski, którą trenował wraz z Andreą Anastasim. 

Jestem bardzo szczęśliwy, że rozpocznę pracę w klubie o tak wielkich tradycjach - mówi Gardini. - Dla mnie to ogromne wyzwanie i wyróżnienie. ZAKSA bez wątpienia aktualnie jest najlepszym klubem w Polsce. Wierzę, że również w kolejnym sezonie wspólnie będziemy mieć możliwość stworzenia wielkiego, kompletnego zespołu.

Zanim rozpoczął trenerską karierę, Gardini był znany przez sukcesy, zdobywane w siatkówce klubowej i reprezentacyjnej. Jest członkiem amerykańskiej galerii sław siatkarskich - Volleyball Hall of Fame. Ma na swoim koncie medale Mistrzostw Europy i Świata oraz Igrzysk Olimpijskich. W reprezentacji Włoch rozegrał aż 418 meczów.

Anna Bartłomiejczyk 

0 komentarze :

Prześlij komentarz