poniedziałek, 20 marca 2017

ORLEN Liga: Pilanki bez szans w starciu z Budowlanymi

Budowlane przyjechały do Piły jako trzecia drużyna ORLEN Ligi i jako trzecia drużyna wyjdzie. Łodzianki wygrały za 3 punkty i mogą spokojnie przygotowywać się do drugiej części sezonu, w której walczyć będą o medale.

Łodzianki rozpoczęły pewnie, atakami ze skrzydła i objęły prowadzenie 5:3. Straciły ją po błędach własnych, które wykorzystały gospodynie. W połowie seta gra toczyła się zacięcie punkt za punkt. Na boisku pojawiła się Grajber, która zmieniła słabo spisującą się Twardowską. Po błędzie Austin rozpoczęła się zła seria pilanek, które straciły trzy punkty do rywalek. Szansę na odrobienie dała punktowa zagrywka Szubert. Błażej Krzyształowicz poprosił o czas, po którym łodzianki zaczęły grać skuteczniej i to dało im szansę na zakończenie seta. Trener przyjezdnych zobaczył żółty kartonik, ale to nie zdekoncentrowało jego zawodniczek, które zwyciężyły w premierowej odsłonie spotkania.
W drugim secie po asie serwisowym Grobelnej, przyjezdne prowadziły już pięcioma punktami. Na dobre rozgrzała się Grobelna, która w pierwszym secie skończyła tylko 5 ataków na aż 17 prób. W łódzkim zespole świetnie funkcjonował system blok - obrona. Ataki pilanek były blokowane albo wyjmowane w obronie. Trener gospodyń przetasował swój skład - wprowadził Urban, Piślę i Baran. Nowe zawodniczki niewiele pomogły swojemu zespołowi. Na szczęście dla gospodyń, przebudziła się Alex Austin, która punktowała raz za razem z lewego skrzydła. Dzięki niej Piła odrobiła 3 punkty do rywalek. Przewaga, wywalczona przez Budowlane była jednak zbyt duża.
Na samym początku seta uwagę wszystkich przyciągnął trener Pasiński, który otrzymał żółtą kartkę. Rozpędzone łodzianki nie zwalniały tempa. W "gazie" były wciąż Grobelna i Grajber, które zdobywały większość punktów. Jednak tym razem pilanki nie odpuszczały. Dwukrotnie zatrzymały rywalki blokiem i skutecznie serwowały. W końcówce Vincourova uruchomiła Sylwię Pelc, która niewiele atakowała w tym spotkaniu. W drużynie gospodyń najwięcej punktów zdobywała Kwiatkowska. Pierwszą piłkę setową, którą miały łodzianki wybroniła Austin, skutecznym atakiem z lewego skrzydła. Za drugą próbą Budowlane zakończyły mecz, wygrywając cały mecz 3:0.

MVP: Martyna Grajber

PTPS Piła 0:3 Budowlani Łódź
(21:25, 18:25, 17:25)

Piła: Babicz, Szubert, Austin, Kwiatkowska, Stencel, Ogmos, Markiewicz oraz Urban, Piśla, Baran, Kucharska, Dumancic, Kucińska
Łódź: Pelc, Grajber, Grobelna, Vincourova, Beier, Pycia, Maj-Erwardt oraz Polańska, Kutyła, Tobiasz, Twardowska, Strózik, Dreczka