czwartek, 30 marca 2017

Pierwszy mecz o 5 miejsce lepszy dla dąbrowianek

W pierwszym meczu play-off o 5 miejsce, drużyna Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza odniosła pewne, wyjazdowe zwycięstwo nad ŁKS-em Commercecon Łódź 0:3. Taki wynik stawia dąbrowianki w komfortowej sytuacji przed rewanżowym spotkaniem w Dąbrowie Górniczej.

Wyrównana walka w pierwszym secie trwała do stanu 5:5. Gospodynie zaczęły popełniać proste błędy m.in. swoich ataków nie skończyły Sielicka i Kowalińska, i drużyna Taurona MKS-u miała pięć punktów przewagi (6:11). Przyjezdne kontrolowały wydarzenia na parkiecie, utrzymując wcześniej wypracowaną przewagę nad rywalkami (12:18). Łodzianki nieznacznie zmniejszyły straty (15:19), ale na więc w tym secie nie było ich stać i pierwsza partia zakończyła się na korzyść drużyny gości (19:25).

Dąbrowianki od początku drugiego seta narzuciły przeciwniczkom swój styl gry, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie (0:3). Po ataku Kowalińskiej i błędzie w rozegraniu Weiss, przewaga przyjezdnych stopniała do jednego oczka (4:5). Łodzianki nie potrafiły znaleźć sposobu na zatrzymanie skutecznych ataków Horki i zawodniczki Taurona MKS-u miały duży bufor bezpieczeństwa (6:12). Wysokie prowadzenie najwyraźniej uśpiło czujność przyjezdnych, bo z każdą kolejną akcją gospodynie mozolnie odrabiały straty, w końcu doprowadzając do remisu (14:14). Na szczęście na więcej drużyna gości już nie pozwoliła, ponownie odjeżdżając rywalkom (14:17), zachowując prowadzenie już do końca seta (21:25).

Dziesięciominutowa przerwa źle podziałała na podopieczne Magdaleny Śliwy i przez pewien czas to gospodynie dyktowały warunki gry (3:1, 4:2). Jednak, z każdą upływającą minutą coraz bardziej do głosu zaczęły dochodzić dąbrowianki, przejmując inicjatywę w tej odsłonie (5:9, 10:14). W dalszej części obraz pojedynku nie uległ zmianie. Przyjezdne utrzymywały bezpieczny dystans 4-5 punktów nad rywalkami (15:19) i spokojnie doprowadziły dobry wynik do końca trzeciego seta (17:25). MVP spotkania została Kathleen Weiss.

ŁKS Commercecon Łódź - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(19:25, 21:25, 17:25)

ŁKS: Kwiatkowska, Oleksy, Sielicka, Muhlsteinova, Kowalińska, Wołoszyn oraz Strasz (libero), Osadchuk, Rafałko, Tomczyk.

Tauron MKS: Horka, Dziękiewicz, Paszek, Weiss, Kaliszuk, Sikorska oraz Lemańczyk (libero), Ciesiulewicz

Źródło: mks.dabrowa.pl