niedziela, 19 marca 2017

ORLEN Liga: Szybkie zwycięstwo dąbrowianek

W 25. kolejce ORLEN Ligi, siatkarki Taurona MKS-u Dąbrowa Górnicza nie miały problemów z pokonaniem na wyjeździe Pałacu Bydgoszcz, wygrywając 0:3.

Na początku spotkania błędy w ataku popełniły: Krzywicka i Krawulska, i dąbrowianki premierową odsłonę rozpoczęły od trzypunktowego prowadzenia (1:4). W kolejnych akcjach gra gospodyń nie uległa poprawie i o czas dla swojego zespołu musiał poprosić trener Grabowski (5:9). Instrukcje szkoleniowca poskutkowały, bo bydgoszczanki odrobiły straty do jednego punktu (10:11). Rozgrywająca Weiss posłała piłki do niezawodnej Horki i Tauron MKS znów wyraźnie prowadził (11:15). Przyjezdne utrzymały do końca wypracowaną przewagę i wygrały pierwszego seta 18:25.
W drugim secie walka punkt za punkt trwała do stanu 4:4. Dąbrowianki zdobyły dwa punkty z rzędu, a spory w tym udział miała Horka, atakująca MKS-u dobrą zagrywką utrudniła przyjęcie przeciwniczkom (4:6). Zawodniczki Pałacu grały bardzo czytelnie i przyjezdne bez problemów podbijały ataki  gospodyń, wyprowadzając skuteczne kontrataki (8:16). Zespół gości z duża swobodą przeprowadzał swoje akcje, jeszcze bardziej odjeżdżając rywalkom (10:20). Drugą partię w swoim stylu zakończyła Horka (13:25).
Po dziesięciominutowej przerwie obraz gry nie uległ zmianie, dalej stroną dominującą były siatkarki z Dąbrowy Górniczej (4:7). Po raz kolejny mocną bronią Taurona MKS-u okazała się zagrywka, dzięki temu elementowi gry przyjezdnym udało się zdobyć parę punktów (8:13, 11:18). Miejscowe nie były wstanie nawiązać równorzędnej walki, z lepiej dysponowanymi w tym meczu zawodniczkami MKS-u (14:22). Kaliszuk obijając blok bydgoszczanek przeprowadziła ostatnią akcję seta i całego spotkania (18:25).

MVP: Marta Ciesiulewicz

KS Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3
(18:25, 13:25, 18:25)

Pałac: Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz oraz Nowakowska (libero), Dąbrowska, Ziółkowska, Bałdyga, Jagodzińska

Tauron MKS: Horka, Ciesiulewicz, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sikorska oraz Drabek (libero), Lemańczyk (libero)

Żródło: mks.dabrowa.pl