piątek, 7 kwietnia 2017

MKS Dąbrowa Górnicza kończy sezon na 5 miejscu w tabeli

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonał w rewanżu ŁKS Commercecon Łódź. 3:0 Tym samym to dąbrowianki zajęły 5 miejsce w tabeli OrlenLigi. Dzisiejszy mecz był także ostatnim w wykonaniu Eleonory Dziękiewicz, która ogłosiła zakończenie siatkarskiej kariery.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęły dąbrowianki, które rozpoczęły od prowadzenia 2:1, jednak juz od początku przytrafiały im się proste błędy w przyjęciu. Straty dobrymi atakami niwelowała Helena Horka i Daria Paszek. Skutecznie na siatce blokowała Lena Dziękiewicz i to trener łodzianek przy prowadzeniu przeciwniczek 6:3 poprosił o pierwszą przerwę. Po czasie ŁKS odrobił kilka punktów przewagi, jednak to gospodynie popisywały się skuteczniejszymi akcjami i to one ciągle były na prowadzeniu (10:7). Po dobrej zagrywce Leny Dziękiewicz przewaga wzrosła do czterech punktów. MKS kontrolował dalszą część seta i nie pozwalał przeciwniczkom odrobić chociaż kilku oczek straty. Dabrowianki często podbijały piłki i przeciwniczki w tym okresie gry zdobywały punkty jedynie po błędach gospodyń. Wynik wynosił już 23:14 i Tauron pewnie dążył do zwycięstwa w pierwsze partii. Seta skutecznym atakiem zakończyła Daria Paszek (25:16).

Drugą partię lepiej rozpoczęły łodzianki i to one już po pierwszych piłkach wypracowały sobie przewagę 3:1. Na zagrywce dobrze radziła sobie Muhlsteinova, a ważne piłki broniła Krystyna Strasz, była libero MKS-u. Tauron szybko odrobił straty i osiągnął wynik 12:9. Na siatce dobrze radziła sobie Sikorska i Ciesiulewicz, jednak dłuższe akcje częściej wygrywały zawodniczki z Łodzi. Po prostych błędach popełnionych przez dąbrowianki ich przewaga zmalała tylko do jednego punktu (17:16). Po dobrych zagrywkach i skutecznym bloku Sikorskiej gospodynie odrobiły swoją przewagę (23:17). Drugą partię po błędzie łodzianek gospodynie zwyciężyły wynikiem 25:18.

Początek trzeciej partii okazał się skuteczniejszy w wykonaniu zawodniczek Tauronu, które po atakach Heleny Horki osiągnęły wynik 3:0. Po dobrych i punktowych akcjach Sikorskiej dąbrowianki starały się utrzymać swoją przewagę i nie popełniać prostych błędów. Przyjezdne w tym okresie seta grały coraz lepiej i doprowadziły do wyrównania, a w późniejszej części seta prowadziły już 14:12. Gospodynie szybko odrobiły straty, grały coraz lepiej i pokazały, że gorsza dyspozycja była tylko chwilowa. W końcówce seta MKS wrócił do dobrej gry z poprzednich partii, przejął inicjatywę i ostatecznie wygrał seta wynikiem 25:21, cały mecz 3:0 i mógł cieszyć się z zajęcia 5 miejsca w tym sezonie. MVP spotkania została Eleonora Dziękiewicz.

Tauron MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Commercecon Łódź 3:0
(25:16, 25:18, 25:21)

MKS: Horka, Cabrera, Dziękiewicz, Miros, Paszek, Ciesiulewicz, Lemańczyk, Weiss, Ganszczyk, Kaliszuk, Sobolska, Drabek, Castiglione, Sikorska.

ŁKS: Szyjka, Kwiatkowska, Leszek, Osadchuk, Rafałko, Bryda, Oleksy, Sielicka, Tomczyk, Muhlsteinova, Kowalińska, Strasz, Markarashvili, Wołoszyn, Ulumbelashvili, Susić, Pawłowska