piątek, 14 kwietnia 2017

OrlenLiga: Pierwsza część finału dla Polic

Zawodniczki Budowlanych Łódź nie miały szans w pierwszym finałowym spotkaniu z aktualnymi mistrzyniami Polski. Chemik Police rozbił gospodynie w trzech setach, nie pozwalając im wyjść poza barierę 20 punktów.

Łodzianki zaczęły od serii błędów. Gdy miały piłkę po swojej stronie nie skończyły ataków lub traciły punkty przez niedokładności. Siatkarki Chemika zamurowały siatkę. Po drugim bloku na Grobelnej prowadziły już 6:1. Pewnie wykorzystywały kontry, uruchamiając obie środkowe. Na razie ataki kończyła tylko łódzka atakująca. Sześciopunktowa przewaga mistrzyń Polski utrzymywała się przez dużą część seta. Różnica w ataku była kolosalna - Budowlane całkiem nieźle radziły sobie w przyjęciu, ale nie potrafiły dobrze rozegrać piłki. Policzanki pewnie wygrały 25:14.
Druga partia rozpoczęła się podobnie, jak pierwsza. Budowlane ponownie potrafiły skończyć ataków. Kaję Grobelną zmieniła Julia Twardowska. Przy wyniku 0:5, trener Krzyształowicz poprosił o czas. Niewiele to jednak dało. Po nieudanym przyjęciu, Chemik prowadził 8:0. Wysoką skutecznością popisywała się Jagieło. Po błędzie Gabrieli Polańskiej, Chemik prowadził 18:12. Gospodynie stopniowo doganiały rywalki, ale różnica punktowa była zbyt duża.
Tym razem Budowlane nie dały uciec rywalkom na tak wiele punktów jak w poprzednich odsłonach, lecz nadal Chemik dominował na boisku. Twardowska tym razem zmieniła Grajber. Nie była to jednak dobra zmiana dla łódzkiej defensywy. Coraz gorzej wyglądało przyjęcie gospodyń. Z kolei ofensywa Chemika była nie do zatrzymania - genialnie prezentowały się Zaroślińska i Velijković. Ostatnią piłkę skończyła Aleksandra Jagieło.

MVP: Katarzyna Zaroślińska

Budowlani Łódź 0:3 Chemik Police
(14:25, 18:25, 17:25)

Łódź: Pycia, Grobelna, Polańska, Beier, Vincourova, Grajber, Maj-Erwardt oraz Pelc, Dreczka, Tobiasz, Twardowska, Strózik
Police: Werblińska, Bednarek-Kasza, Velijković, Wołosz, Jagieło, Zaroślińska, Zenik oraz Smarzek, Montano, Gajgał-Anioł, Bełcik, Blagojević, Krzos