wtorek, 18 lipca 2017

W środę początek turnieju Warmia Mazury World Tour Olsztyn

Już jutro rozpoczyna się Warmia Mazury World Tour Olsztyn 2017, podczas którego gościć będziemy nad jeziorem Ukiel światową czołówkę siatkarzy plażowych. W środę odbędą się kwalifikacje, a rywalizacja w turnieju głównym startuje od czwartku.

Źródło: pzps.pl

Rafał Pośpiech
, dyrektor turnieju podkreśla, że podczas pięciu dni (19-23.07) wystąpi ponad sto duetów z 41 krajów, a 9 z nich stanowią polscy zawodnicy i zawodniczki, na których dobre występy liczą wszyscy sympatycy piłki plażowej.

Kinga Kołosińska i Jagoda Gruszczyńska to jedna z par, które wystąpią na boiskach w olsztyńskim World Tourze. Polki od początku sezonu zgrywają się na boisku, a jak przyznaje blokująca w tym zestawieniu Kinga Kołosińska wszystko jest na dobrej drodze i wygląda coraz bardziej optymistycznie. - Na pewno z turnieju na turniej rozumiemy się coraz lepiej, jednak potrzebujemy czasu żeby się zgrać na boisku. Trenujemy ze sobą pół roku i jest wiele rzeczy, które trzeba dograć, żeby nasza gra wyglądała tak, jak byśmy chciały. Widzimy progres z tygodnia na tydzień i mam nadzieję, że zaowocuje to na boisku – mówi reprezentantka Polski.
Przed własną publicznością gra się łatwiej - bo jest się u siebie, czy może trudniej - bo presja jest większa? - Ja zawsze bardzo dobrze czuje się, grając w Polsce i czekam na to żeby wystąpić u siebie. Nie mam większej presji z tego powodu. Doping i wsparcie działa tylko i wyłącznie pozytywnie  - zapewnia blokująca polskiego duetu. - W Olsztynie nie mamy określonego miejsca, które chcemy zająć. Jak w każdym turnieju chcemy zagrać jak najlepiej i jeśli zagramy dobrze, wówczas wyniki przyjdą same. Proszę tylko trzymać kciuki – apeluje Kinga Kołosińska.
W drodze do Olsztyna są także Piotr Kantor i Bartosz Łosiak - duet, który w ubiegły weekend zdobył brązowy medal na turnieju World Series w Long Beach.

Rozgrywki w Olsztynie będą ostatnim sprawdzianem dla zawodników przed startującymi pod koniec miesiąca (28.07-6.08) Mistrzostwami Świata, możemy mieć więc pewność, że siatkarze będą chcieli zaprezentować się jak najlepiej i poziom turnieju będzie niezwykle wysoki.

Źródło: pzps.pl

Kamila Łata

0 komentarze :

Prześlij komentarz