poniedziałek, 17 lipca 2017

WGP: Polki zagrały przed własną publicznością

Po pierwszym turnieju z serii World Grand Prix w Argentynie i trzech zwycięstwach, Biało-Czerwone wróciły do Polski. Przed własną publicznością zgromadzoną na hali w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki zmierzyły się z reprezentantkami Peru, Argentyny oraz Korei Południowej.

Polki turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim zainaugurowały meczem z Peruwiankami. Spotkanie nie rozpoczęło się dobrze dla Biało-Czerwonych, które nie mogły skończyć ataku. Po porażce w pierwszym secie (22:25), podopieczne trenera Jacka Nawrockiego świetnie otworzyły drugą partię (8:3). Gospodynie wysoką przewagę utrzymały do samego końca, wygrywając drugą odsłonę meczu do 17.

Kolejne dwa sety to gra bardzo wyrównana i nerwowa z obu stron, ale także pełne emocji końcówki. Peruwianki skutecznie kończyły swoje ataki i wykorzystywały kontry. Natomiast po stronie Biało-Czerwonych z bardzo dobrej strony pokazały się Monika Bociek i Patrycja Polak, które pojawiały się w połowie setów i brały ciężar gry na swoje barki. Ostatecznie to Polki wygrały trzecią i czwartą odsłonę meczu, dwukrotnie do 25.

Polska - Peru 3:1 (22:25, 25:17, 27:25, 27:25)

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (L) oraz Polak, Bociek, Pleśnierowicz, Jasek;

Peru: Uribe, Munoz, Frias, Yllecas, Leyva, Cotito, Patino (L) oraz Almeida, Mabel Olemar, Machado, Uceda, Gomez.

Kolejnym rywalem Biało-Czerwonych była reprezentacja Argentyny, z którą Polki pewnie wygrały tydzień wcześniej. Początek meczu wskazywał na podobnie łatwe zwycięstwo. Podopieczne trenera Nawrockiego pewnie rozpoczęły pierwszą partię, skutecznie atakując ze wszystkich stref i broniąc ataki przyjezdnych. Z każdą kolejną akcją gospodynie powiększały swoją przewagę i ostatecznie nie pozwoliły rywalkom na przekroczenie granicy 10 punktów.

Drugą partię niespodziewanie dobrze rozpoczęły Argentynki, które na początku seta zbudowały sobie kilkupunktową przewagę. Polki praktycznie przez całego seta goniły rywalki, jednak udało im się doprowadzić do wyrównania dopiero w samej końcówce, którą wygrały na przewagi 26:24.

Trzeci set również dobrze rozpoczęła przyjezdna drużyna, jednak tym razem Biało-Czerwone szybciej doprowadziły do remisu, a następnie wyszły na prowadzenie. Już na drugiej przerwie technicznej Polki prowadziły 16:10 i tej przewagi nie dały sobie wydrzeć. Podopieczne Jacka Nawrockiego wygrały trzeciego seta 25:15 i cały mecz 3:0, tym samym odnosząc piąte z rzędu zwycięstwo.

Polska – Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15)

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (L) oraz Polak, Bociek, Pleśnierowicz, Brzóska

Argentyna: Acosta, Fresco, Aispurua, Piccolo, Lazcano, Vidal, Rizzo (L) oraz Sagardia, Sosa, Fortuna, Hiruela

Na zakończenie turnieju w Ostrowcu Świętokrzyskim Polki podjęły reprezentację Korei Południowej. Już pierwsza partia meczu przyniosła wiele emocji. Obie drużyny grały "punkt za punkt", jednak w samej końcówce lepsze były gospodynie meczu, które popisały się między innymi dwoma punktowymi zagrywkami (26:24).

Początek drugiego seta to koncertowa gra Biało-Czerwonych, które szybko osiągnęły wysokie prowadzenie (19:11). Jednak w grze gospodyń przytrafił się przestój w grze i niemoc, natomiast "wiatru w żagle" nabrały Koreanki, które wyrównały stan seta, a następnie meczu. W trzecim secie reprezentacja Korei Południowej kontynuowała swoją bardzo dobrą grę z końcówki poprzedniej partii. Trener Nawrocki wprowadził na boisko Patrycję Polak, Biało-Czerwone goniły rywalki, jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa.

Czwartą partię również dobrze rozpoczęły Koreanki, jednak Polki nie odpuszczały. W samej końcówce seta emocje sięgały zenitu, bowiem Biało-Czerwone doprowadziły do remisu i gry na przewagi. Ostatecznie to jednak Koreanki wygrały seta do 24 i cały mecz 3:1. Tym samym podopieczne trenera Nawrockiego przegrały pierwszy mecz w tegorocznej edycji World Grand Prix.

Polska - Korea Poludniowa 1:3 (26:24, 23:25, 19:25, 24:26)

Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (L) oraz Polak, Bociek, Jasek;

Korea Południowa: Hye Seon Yeum, Heejin Kim, Yeon Koung Kim, Suji Kim, Jeongah Park, Hyo Jin Yang, Haeran Kim (L) oraz Yeongyeon Kim, Sooji Han, Miyoun Kim, Minkyoung Hwang.